RBP

RBP, zdravotní pojišťovna

Součástí zadání pro realizaci projektu byla přístupnost pro všechny pojištěnce, tím jsou myšleni i pojištěnci, kteří jsou tělesně nebo zrakově postižení. Pro zdravého člověka je bezbariérový web velkou neznámou a na první pohled nepozná, zda-li je webová prezentace přístupná tělesně a zrakově postiženým nebo ne. 

Co tedy web umí?
Jaká kritéria musí splňovat web, který boří bariéry mezi světem zdravých lidí a lidí s hendikepem?

WCAG - Web Content Accessibility Guidelines, je mezinárodní technická norma specifikující veškerá pravidla, která správný bezbariérový web musí splňovat. Jednoduše řečeno, webovou prezentaci mohou lidé s různým tělesným postižením volně procházet pomocí tabulátoru jedním prstem, pro slabozraké klienty umožňujeme texty zvětšit až o 400 %, takže jsou pro ně čitelné. Pro nevidomé je web na pozadí značen tak, aby umožňoval čtení pomocí speciální čtečky, která čte nejen text, ale také popisky obrázků a naviguje nevidomého uživatele po celé stránce. Hlásí mu informace o všech prvcích stránky a umožňuje s nimi pracovat bez myši, jen pomocí klávesnice.

Na webu bez bariér jsme spolupracovali s organizací SONS - sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých v České republice, které tímto děkujeme za výbornou spolupráci. Celý web byl podroben detailnímu auditu, na základě kterého se upravoval tak, ať vyhovuje požadavkům přístupného webu. Web byl testován nevidomými a slabozrakými uživateli pomocí nejčastěji používaných odečítačů obrazovky (JAWS, NVDA a VoiceOver) v nejpoužívanějších internetových prohlížečích (Mozilla Firefox, Google Chrome a Safari pro iOS). Web obsahuje Prohlášení o přístupnosti.

Web RBP, zdravotní pojišťovny je responzivní, to znamená, že způsob stylování stránky zaručí zobrazení webu tak, aby bylo optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, netbooky, tablety). 

V neposlední řadě jsme se zaměřili i na obsahovou funkčnost. Na webu najdete zásadní a srozumitelné informace o pojišťovně, produktech a službách. Nechceme naše klienty zatěžovat složitými pojmy a zbytečnými texty. 

ARSY line a RBP, zdravotní pojišťovna Vám přeje příjemné brouzdání po webu bez bariér!

Zpracovali jsme:

Optimalizace výkonu před spuštěním projektu

Výkon testu byl proveden dne 1.1.1970

Performance
Accessibility
Best Practices
SEO
Web reference

Napište nám

 

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

creative studio

Upozornění
Zavřít