Bezbariérový web

Přístupnost pro všechny klienty včetně těch tělesně i zrakově postižených

Cílem Bezbariérového webu je přístupnost pro všechny klienty, tím myslíme i klienty, kteří jsou tělesně nebo zrakově postižení.

Vzhledem k tomu, že přístupnost je nyní jedním z povinných požadavků webů ve veřejném sektoru, rádi Vám pomůžeme navrhnout vhodné řešení pro vaši organizaci. Součástí bezbariérového webu může být také odborný test přístupnosti, na kterém spolupracujeme se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS). S touto organizací jsme nedávno připravili pro jednu z předních zdravotních pojišťoven www.rbp213.cz bezbariérové řešení nových stránek. 

WCAG - Web Content Accessibility Guidelines, je mezinárodní technická norma specifikující veškerá pravidla, která správný bezbariérový web musí splňovat. Jednoduše řečeno, webovou prezentaci mohou lidé s různým tělesným postižením volně procházet pomocí tabulátoru jedním prstem, pro slabozraké klienty umožňujeme texty zvětšit až o 400 %, takže jsou pro ně čitelné. Pro nevidomé je web na pozadí značen tak, aby umožňoval čtení pomocí speciální čtečky, která čte nejen text, ale také popisky obrázků a naviguje nevidomého uživatele po celé stránce. Hlásí mu informace o všech prvcích stránky a umožňuje s nimi pracovat bez myši, jen pomocí klávesnice. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Zde se můžete podívat na reportáž České televize k tématu bezbariérového webu, který naše společnost připravila pro Revírní bratrskou pokladnu, zdravotní pojišťovnu.

Přístupnost pro všechny klienty včetně těch tělesně i zrakově postižených

Zdeněk Krásný

Zdeněk Krásný

Analytic & Consultant

+420 605 456 999

zdenek@arsyline.cz

Máte dotaz?
Zdeněk je tady pro Vás.

 

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

creative studio

Upozornění
Zavřít