IT okénko - Moderní formát WebP

Kdo by nechtěl zmenšit fotografii, ušetřit datový prostor na webu nebo kdekoliv jinde a přitom neztratit kvalitu fotografie. Těší nás, že již existují nástroje, které si s tímto hravě poradí. Výstupem je obrázek ve formátu WebP.


CO JE TO WebP?

 WEBP je bezztrátový kompresní obrázkový formát, který v dnešní době využívají všechny moderní prohlížeče. Ušetří Vám hromadu stahovaných dat, aniž byste poznali zásadní rozdíl ve kvalitě obrázku. V případě prohlížeče, který tento formát nepodporuje, se automaticky zobrazí standardní nahraný formát (JPG, PNG, GIF)

 Pro mnohé z vás formát WebP zcela jistě není novinkou, je mezi námi již od roku 2010, ale až v poslední době se začal hojně využívat a jeho podpora stoupla natolik, že jsme se jeho výhody rozhodli také nabízet. A tak weby a e-shopy na míru, vytvořené společností ARSY line, mají funkci automatického generování WebP ve standardu.

Stáhnout JPG Stáhnout WebP

JAK MOC WebP UŠETŘÍ OBJEM STAHOVANÝCH DAT?

Dle dostupných statistik tímto dokážete pouhým přegenerováním formátu ušetřit 25% až 34% objemu stahovaných dat. Další dobrou zprávou je, že na takovou velikost pozitivně reagují i vyhledávače (zejména Google, který je autorem WebP).

Ať už jste s touto problematikou seznámeni či ne, věříme, že tyto výhody při editaci webu na míru vytvořeného společností ARSY line oceníte, tak jak je to v případě mnoha našich spokojených zákazníků.


creative studio