IT okénko - Moderní formát WebP

Kdo by nechtěl zmenšit fotografii, ušetřit datový prostor na webu nebo kdekoliv jinde a přitom neztratit kvalitu fotografie. Těší nás, že již existují nástroje, které si s tímto hravě poradí. Výstupem je obrázek ve formátu WebP.


Moderní formát webp

CO JE TO WebP?

 WEBP je bezztrátový kompresní obrázkový formát, který v dnešní době využívají všechny moderní prohlížeče. Ušetří Vám hromadu stahovaných dat, aniž byste poznali zásadní rozdíl ve kvalitě obrázku. V případě prohlížeče, který tento formát nepodporuje, se automaticky zobrazí standardní nahraný formát (JPG, PNG, GIF)

 Pro mnohé z vás formát WebP zcela jistě není novinkou, je mezi námi již od roku 2010, ale až v poslední době se začal hojně využívat a jeho podpora stoupla natolik, že jsme se jeho výhody rozhodli také nabízet. A tak weby a e-shopy na míru, vytvořené společností ARSY line, mají funkci automatického generování WebP ve standardu.

Ukázka JPG / WebP

Stáhnout JPG Stáhnout WebP

JAK MOC WebP UŠETŘÍ OBJEM STAHOVANÝCH DAT?

Dle dostupných statistik tímto dokážete pouhým přegenerováním formátu ušetřit 25% až 34% objemu stahovaných dat. Další dobrou zprávou je, že na takovou velikost pozitivně reagují i vyhledávače (zejména Google, který je autorem WebP).

Ať už jste s touto problematikou seznámeni či ne, věříme, že tyto výhody při editaci webu na míru vytvořeného společností ARSY line oceníte, tak jak je to v případě mnoha našich spokojených zákazníků.


creative studio